Що таке технічний спорт, чому важливо щоб діти змалку вчились технічній творчості, що саме вчать, які підходи,  які здобутки у Стрийської станції юних техніків та як відреагували на початок повномасштабної війни – про це розмовляли з директором станції юних техніків Ігорем Сафіяником.

Коли думаємо про спорт, які перші асоціації виникають? Футбол, баскетбол, біг, бокс… А що це за технічні види спорту? У Стрийській спортивно-технічній школі, або як її краще знають Стрийській станції юних техніків навчають таким видам технічного спорту: 1. Автомодельний (кордові моделі, трасові моделі, кордові моделі у приміщенні), 2. Судно-модельний, 3. Картинги (мікроавтомобілі), 4. Мотоцикли. Автомоделювання, або автомоделізм - це технічна творчість з моделювання, конструювання та випробовування зменшених моделей наземного транспорту: автомобілів, квадроциклів, мотоциклів, танків тощо. Моделювання передбачає відтворення не тільки зовнішнього вигляду, але й роботи механізмів, тож це можуть бути дуже точні копії реальних машин у певному масштабі, а також діючі моделі. А для менших діток 1-3 клас проводять заняття з технічної творчості, технічного дизайну та малювання. Загалом у школі навчається 260 дітей та юнаків, які приходять на заняття щотижня, а викладає 6 викладачів – справжніх ентузіастів своєї справи.

Меценати школи, директор, викладачі, - всі як один підкреслюють важливість технічних навиків у дітей: мати поняття у кресленні, конструюванні, моделюванні, тому всіма силами підтримують діяльність школи і її успіхи. А успіхи справді вражаючі! Учні школи разом з викладачами їздять на обласні змагання, чемпіонати України серед юніорів та дорослих, на етапи кубку Європи, чемпіонати Європи та світу. З останніх досягнень та перемог: 1 місце на чемпіонаті світу 2022 з кордових моделей, срібна медаль у Швейцарії 2023, золото на чемпіонаті України з кордових моделей у 2023, 4 золоті + 3 срібні + 3 бронзові на чемпіонаті України серед юнаків. Юні спортсмени мають з кого брати приклад, адже їхні тренери теж перші з перших: виграли чемпіонат України серед дорослих, кубок України серед дорослих, привезли з чемпіонату світу, який проходив у швейцарському місті Базель 1 золоту, 1 срібну і 1 бронзову медалі.

Що є запорукою таких успіхів? Збережена традиція, тяглість і великий ентузіазм тих, хто отримав тут такий цінний досвід і навики, визнання важливості цих видів спорту та навичок, які отримують учні, розуміння, що  важливо, а що другорядно і безумовно люди: керівник школи Ігор Сафіяник, викладачі, меценати. Великим меценатом школи є Сергій Ковальчук, генеральний директор поліграфічної компанії Укрпол, учень школи, майстер спорту з автомоделювання, чемпіон України у своєму класі 2023 р. Зі слів Сергія Миколайовича, важливо виховувати дітей, які отримають базові технічні навики, вмітимуть забити цвях та навчені працювати і досягати поставлених цілей, як у спорті. Щомісяця меценат надає фінансову підтримку для матеріального забезпечення школи, для поїздок на змагання закордон, а кращих вихованців бере на практику та роботу у поліграфічну компанію Укрпол, де базові технічні навики стають міцним фундаментом для подальшого навчання та розвитку.